A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Електрорадіотехнічний ліцей
місто Полтава

«Захисники України. Полтавці в лавах УПА».

Дата: 29.10.2019 11:40
Кількість переглядів: 89

29 жовтня в бібліотеці-філіалі №5

провели засідання краєзнавчо-історичного клубу

29 жовтня у бібліотеці-філіалі №5 відбулося засідання краєзнавчо-історичного клубу центральної міської бібліотеки на тему «Захисники України. Полтавці в лавах УПА». З юними користувачами бібліотеки, учнями державного навчального закладу «Електрорадіотехнічний ліцей міста Полтави» вела розмову про захист патріотами Вітчизни в минулому й сьогодні голова краєзнавчо-історичного клубу імені Федора Борківського, член координаційної ради Ліги громадських організацій «Громада Полтавщини», голова комісії з освіти та культури Громадської ради при Полтавській обласній раді Ніна Кирпотіна.

Ніна Миколаївна провела паралелі між історичними подіями і сьогоденням та наголосила, що й сьогодні Україна бореться за свою незалежність з тим самим ворогом, що й колись - у період Української революції 1917-1921 років. Але в ті часи патріотам – націоналістам було ще важче, бо Українська народна республіка не мала тоді союзників - країн, які могли б допомогти, і наступала на Україну в той період не тільки більшовицька Росія, а й зі Сходу – білогвардійська армія Денікіна, а за певні західні території йшло протистояння з  поляками.  

Пані Ніна розповіла про створення Української повстанської Армії, про мужніх і безстрашних провідників націоналістів у боротьбі за українську незалежність, більшість з яких були родом з Полтави, Полтавщини. Симон Петлюра, наприклад, котрий народився у центрі міста Полтави і виріс тут, є символом Української революції.

Юнаки брали активну участь в обговоренні теми – виявилося, що вони багато знають про це, бо вивчали по історії України, тому їхні відповіді на запитання Ніни Миколаївни були правильними. Однак вона поінформувала молодих людей про багато невідомих їм досі подробиць, що стосувалися «найгарячіших» історичних подій.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора