A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Електрорадіотехнічний ліцей
місто Полтава

Навчально-виробнича


Чмихало Олена Володимирівна — заступник директора з навчально-виробничої роботи

Виробниче навчання у перукарів

Перукар – спеціаліст, який не тільки стриже, фарбує, сушить і завиває волосся, але й майстерно використовує машинку і фен, знає особливості хімічних розчинів фарб і їх біологічне вплив на людину. Він працює і з жінками, і з чоловіками, і з дітьми, займається лікуванням волосся, ламінуванням, нарощуванням.

Фахівець  перукарської справи – це справжній художник, який  працює над кожною людиною, як над власним полотном. Ось саме такої професії навчаються наші учні відпрацьовуючи перукарські навички на практиці – виробничому навчанні. Наші майстри можуть не просто привести волосся до ладу, а й змінити  образ, вони здатні за допомогою зачіски підкреслити переваги або приховати недоліки клієнта.

Перукар-модельєр – професія, яка була, є й буде актуальною, тому що не підвладна ні часу, ні кризам, адже зачіска є важливою складовою привабливості людини! Це сучасна, модна, популярна, актуальна, затребувана та прибуткова професія!

 

Розвідувальне буріння є одним із найдорожчих видів розвідки корисних копалин. Воно передбачає подальше використання високовиробничої електронно-обчислювальної техніки із залученням економіко-математичних методів. Професія помічник бурильника затребувана та високооплачувана. Тому чималим попитом користується вона і серед молоді.

В рамках освітнього процесу здобувачі освіти групи №1 спеціальності «Помічник бурильника експлуатаційного та розвідувального буріння на нафту і газ» вивчають слюсарні операції: різання металу, обпилювання, рухоме та нерухоме з'єднання.

На бурових вахтах кожен повинен бути універсальним фахівцем і поєднувати бурову справу зі знаннями слюсарних та електромонтажних дисциплін.

ДНЗ «Електрорадіотехнічний ліцей м. Полтави» - створює для кожного учня найкращі умови навчання, розкриває всі тонкощі професійної майстерності та допомагає стати справжніми фахівцями своєї справи.


До дня енергетика в ДНЗ "ЕРТЛ м. Полтава" викладач Лобода Л. П. провела захід "Новітні технології енергозбереження"

До Дня енергетика в групі N5, де навчаються електромонтери, 21 грудня 2021 року було проведено тематичний урок "Професія енергетик важлива і шанована". Майстер виробничого навчання Єршов О.О.

20.12.2022 р. Викладачем Безрукавою-Дейною З.В. було проведено виховний захід на тему "Енергія в житті людини", що присвячений Дню енергетика.

Цивільна оборона 

На виконання вимог законодавчих і нормативних державних актів України з питань цивільного захисту, завдань, визначених наказом Міністра охорони здоров’я України з метою забезпечення готовності органів управління, сил та засобів цивільного захисту ліцею до виконання заходів захисту учасників освітнього процесу та працівників у вирогідних надзвичайних ситуаціях у 2021 році продовжувалась робота, спрямована на запобігання виникнення НС в ліцеї та підвищення ефективності запобіжних заходів:

- протягом року проведено ряд заходів цивільного захисту щодо забезпечення сталого функціонування закладу освіти, план основних заходів цивільного захисту загалом виконано;

- проведено уточнення і корегування плану дій при загрозі або виникненні надзвичайної ситуації;

- згідно з  планом основних заходів цивільного захисту ліцею на 2021 рік  у жовтні проведено спеціальне об’єктове тренування з питань цивільного захисту при виникненні надзвичайної ситуації на території ліцею;

- у квітні та жовтні 2021 року проведено тренування на тему “Евакуація учасників освітнього процесу при пожежі ”;

- у листопаді 2021 року проведено практичне заняття з правил користування переносними вогнегасниками з працівниками ліцею;

- у листопаді 2021 року проведено практичне заняття з працівниками та учнями ліцею з правил надання першої медичної допомоги;

- проведено удосконалення оснащення та обладнання тематичних кабінету та майданчика з питань цивільного захисту та медицини катастроф;

- відповідно до плану роботи методичної комісії суспільних дисциплін та комунікативних технологій проведено Тиждень безпеки дитини та День цивільного захисту, що сприяло підвищенню рівня уміння діяти під час надзвичайних ситуацій;

- у навчальних корпусах розміщена інформація про порядок оповіщення та дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій;

-

«НАВЧАЛЬНО-ВИРОБНИЧИЙ ПРОЦЕС»

23.11.2021р. в рамках Плану регіональних заходів Всеукраїнського тижня професійної освіти майстром виробничого навчання Єршовим О.О. проведено майстер-клас "Моя професія-електромонтер"


 В рамках тижня предмета "Електротехніка" викладач Лобода Л. П. 05.11.21 провела захід "Альтернативна енергетика"

1

В рамках тижня предмета " Спецтехнологія" в групі N5 електромонтерів з обслуговування електроустановок майстер виробничого навчання Єршов О.О. 08.11.2021р. провів захід "З'єднання та розгалуження проводів"

12.10.221 р. в групах електромеханіків з ремонту та обслуговування ЛОМ проведений  урок на тему: "Монтаж та демонтаж радіоелементів" . Урок проведено майстром Хаітовим В.І..

11.10.2021 в радіолабораторії №9 майстер виробничого навчання Сніжко В.І.провів відкритий урок на тему «Монтаж вузлів та блоків лічильно -обчислювальних машин» в групі Електромеханіків №2

 

11.10.2021року викладачем Григорьєвою С.В. було проведено відкритий урок - тренінг "Конкуренція - рушійна сила економіки".  Учні мали змогу  проявити свої підприємницькі здібності, творче і  логічне мислення при вирішенні економічних ситуацій.

01.10.2021 р. в рамках предметного тижня з предмету "Технологія ремонту та обслуговування лічильно-обчислювальних машин", викладачем Безрукавою-Дейною З.В. проведено відкритий захід "Материнська плата - багатогранна чи проста?" в групі №3 з професії "електромеханік з ремонту та обслуговування лічильно-обчислювальних машин".

 

2020 - 2021 навчальний рік

Державна кваліфікаційна атестація учнів групи 3 з професії "електромеханік з ремонту та обслуговування ЛОМ"

Проведення виробничого навчання в групі №6 з професії "електромеханік з емонту та обслугвування лічильно-обчислювальних машин"

 

Проведення виробничого навчання в групі №7 з професії "перукар-модельєр"

Проведення виробничого навчання в групі №5 з професії "електромотер"

Виробниче навчання в групі  №1 з професії "помічник буильника"

Проведення виробничого навчання в групі №5 з професії "електромеханік з ремонту та обслуговування лічильно-обчислювальних машин"

27.01.2020 р. відбулася державна кваліфікаційна атестація в групі №4 з професії "електромеханік з ремонту та обслуговування ЛОМ", всі учні отримали диплом державного зразка.

23.01.2020 року ввідбулася державна кваліфікаційна атестація в групі №3 з професії "електромеханік з ремонту та обслуговування ЛОМ", всі учні отримали диплом державного зразка.

27.11. 2019 року відбулося засідання методичної комісії електрорадіотехнічних дисциплін. На даному засіданні були розглянуті питання: 1. Розгляд та затвердження тем дипломних робіт з професії "електромеханік з ремонту та обслуговування ЛОМ"; 2. Підготовка завдань до директорських контрольних робіт з предметів. 3. Методи роботи з невстигаючими учнями.

 

24.10.2019 р. відбувся відкритий урок з предмету "Спецтехнологія" по професії "помічник бурильника" на тему "Конструкція нижньої частини обсадної колони для глибоких свердловин" . Урок проведено змістовно, цікаво, із застосуванням новітніх ІКТ.

 

З 30.09.2019 по 04.10.2019  року в ліцеї було проведено тиждень електрорадіотехнічних дисциплін. Зокрема, викладачем Безрукавою-Дейною Зінаїдою Василівною було проведено відкритий урок на тему:"Резистори", а також відбулися виставки рефератів, навчальних стендів, літератури. Для учнів цей тиждень був повчальним, насиченим та пізнавальним.

Учні під час проходження практики на підприємстві

(професія електромонтер)

Учні  під час проходження практики в перукарні (професія пеукар-модельєр)

20.03.2019 р. було проведено об'єднане засідання електрорадіотехнічних та суспільних дисциплін на якому обговорювалися питання проходження учнями виробничої практики на підприємствах, профорієнтації, нові тенденції розвитку освітнього процесу.

 

22 лютого 2019 року відбулася Державна кваліфікаційна атестація учнів з професії "електромеханік з ремонту та обслуговування ЛОМ". Викладач  спецдисциплін Безрукава-Дейна З.В., майстер виробничого навчання Ткаченко А.А.. Всі учні отримали диплом державного зразка.

 

07.02.20019 року був проведений бінарний урок з предмету "Спецтехнологія ремонту та обслуговування ЛОМ" та виробничого навчання з професії "електромеханік з ремонту та обслуговування ЛОМ". Тема заняття "Монтаж та демонтаж інтегральних мікросхем". Викладач Безрукава-Дейна З.В. та майстер виробничого навчання Сніжко В.І. розробили комплексні завдання, де була поєднана теорія та практичні завдання. 

 

17.01.2019 викладачем Безрукавою-Дейною Зінаїдою Василівною  було проведено  урок з предмету "Технологія ремонту та обслуговування ЛОМ" по темі "Комп'ютерні мережі". Під час розгляду нової теми застосовувалася групова робота учнів, елементи методу проектів, обговорення та вирішення проблемних питань теми.

Підготовка майбутніх електриків до практики

На етапі завершення вивчення теоретичного курсу за спеціальністю 7242 – «Електромонтер з обслуговування електроустановок» учні групи №5 пройшли стажування в Полтавському коледжі харчових технологій НУХТ де ознайомились з обладнанням харчових виробництв та електроприводами, взяли участь у кількох майстер класах

 

20 листопада 2018 року за ініціативи НМЦ ПТО у Полтавській області на базі ДПТНЗ «Полтавський професійний ліцей транспорту» відбувся тренінг з Надання першої долікарської допомоги і взаємодії в надзвичайних ситуаціях для викладачів предмета «Захист Вітчизни» закладів професійної (професійно-технічної) освіти. Заняття проводив спільно зі своїми колегами голова громадської організації «Вороскоп» Юденко Дмитро Анатолійович. 

Викладач Мороз Євгенія Анатоліївна стала активним учасником цього тренінгу. Протягом 5 годин відпрацьовували тактичні завдання: підхід до пораненого, накладанни джгуту, турнікету або підручного засобу для зупинки критичної кровотечі; стабілізація та евакуація поранених в більш безпечне місце; огляд пораненого за допомогою пальпації.

Представники Громадської організації поділились досвідом виготовлення власноруч навчальних макетів , застосування підручних засобів для надання допомоги постраждалому. 

Захід сприяв підвищенню фахової компетентності викладачів, вдосконаленню вмінь і навичок надання долікарської допомоги. Учасники отримали сертифікати та позитивні емоції від спілкування.

16.11.2018р. відбулася планова екскурсія на підприємство "Електроремонт". Тема: "Монтаж електропроводки"

23.10.2018 р. в межах тижня з предмету "Креслення" відбувся відкритий урок з на тему "Геометричні побудови"

09.10.2018 р. в межах  тижня з предмету"Спецтехнологія" з професії "електромеханік" відбувся вІдкритий урок 

01.10.2018 р. в межах  тижня з предмету "Технологія ремонту та обслуговування ЛОМ"  відбувся відкритий урок  на тему "Будова смартфона"

 

02.10.2018 р. в межах  тижня з предмету "Технологія ремонту та обслуговування ЛОМ"  відбулася виховна година на тему "N-вимірний простір очима відомих фізиків та математиків"

03.10.2018 р. в межах  тижня з предмету "Технологія ремонту та обслуговування ЛОМ"  відбулася виставка літератури.

28.09.2018р. виробниче навчання з професії "Перукар-модельер"


 

Дата: від до Скинути

Захід професійного спрямування

В рамках тижня предмета " Спецтехнологія" в групі №5 електромонтерів з обслуговування електроустановок майстер виробничого навчання Єршов О.О. 08.11.2021р. провів захід "З'єднання та розгалуження проводів".

15:21 08.11.2021

Відкритий захід "Материнська плата - багатогранна чи проста?" 

01.10.2021 р. в рамках предметного тижня з предмету "Технологія ремонту та обслуговування лічильно-обчислювальних машин", викладачем Безрукавою-Дейною З.В. проведено відкритий захід "Материнська плата - багатогранна чи проста?" в групі №3 з професії "електромеханік з ремонту та обслуговування лічильно-обчислювальних машин".

14:55 01.10.2021

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора