A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Електрорадіотехнічний ліцей
місто Полтава

Охорона праці

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   Це повинен знати кожен !!!

17.11.2021 р. в рамках Тижня безпеки дорожнього руху викладачем Григорьєвою С.В. разом з  інженером з охорони праці Гулій С. І. було проведено відкритий урок "Правила дорожнього руху знай - життя зберігай!"

 Що робити якщо у вас симптоми ГРВІ 

 Що робити якщо у вас симптоми ГРВІ

 

 

 Що робити якщо у вас симптоми ГРВІ 

В аудиторіях

На вході до їдальні

На вході

На поверсі

У вбиральні

У викладацькій

 

 

21травня 2021року в ДНЗ "Електрорадіотехнічному ліцеї м. Полтави"відбувся Єдиний національний урок з безпеки дорожнього руху в рамках проекту "Безпечна країна". Учням розповіли про актуальні проблеми травматизму та смертності на українських дорогах, пошуки їх подолання. Детально зупинились на обов'язках для пішоходів пасажирів та водіїв, правил дотримання безпеки на дорогах. Наголосили про штрафи, санкції щодо порушення Правил дорожнього руху.
   Учні перенлянули презентацію "Безпечна країна", відеоматеріали "Безпека в автомобілі", "Особливості безпеки пішоходів", "Будь помітним у темряві"та взяли активну участь в обговоренні основних правил поведінки на дорозі.

Гулій Світлана Іванівна – інженер з охорони праці, викладач

КОЛИ РОЗПОЧНЕТЬСЯ ВАКЦИНАЦІЯ ВІД COVID-19 В УКРАЇНІ — ЕТАПИ ТА ЧЕРГОВІСТЬ ГРУП

Орієнтовний початок вакцинації — лютий 2021 року. Це поетапний процес, оскільки спочатку щеплення отримають працівники системи охорони здоров’я, які лікують від COVID-19 і самі постійно наражаються на небезпеку тяжкого перебігу хвороби

Пріоритетними групами визначено всіх, хто працює у сфері безпеки і життєдіяльності держави.

Якими є етапи вакцинації в Україні?
Міністерство охорони здоров’я України визначило і запланувало таку послідовність вакцинації від COVID-19:

Етап 1. Вакцинація людей із критичним ризиком інфікування та розвитку коронавірусної хвороби COVID-19, а також фахівців, які працюють у сфері протидії пандемії COVID-19. Планове охоплення: близько 367 000 (менше 1% від загальної кількості населення України) Вакцинацію здійснюватимуть мобільні бригади.
Етап 2. Вакцинація людей із надзвичайно високим ризиком інфікування та розвитку коронавірусної хвороби COVID-19, а також всіх, хто надає медичні послуги. Планове охоплення: близько 2,5 мільйона — 6,1% від загальної кількості людей в Україні. Вакцинацію здійснюватимуть заклади первинної медичної допомоги і мобільні бригади.
Етап 3. Вакцинація людей із високим ризиком інфікування та розвитку коронавірусної хвороби COVID-19 та фахівців, які працюють у сферах підтримки безпеки та життєдіяльності держави. Планове охоплення: близько 7,2 мільйона — 17,1% від загальної кількості людей в Україні. Вакцинацію здійснюватимуть заклади первинної медичної допомоги і мобільні бригади.
Етап 4. Вакцинація людей із підвищеним ризиком інфікування та розвитку коронавірусної хвороби COVID-19 та спеціалістів, які працюють у сферах підтримки безпеки та життєдіяльності держави. Планове охоплення: близько 11 мільйонів — 26% від загальної кількості людей в Україні. Вакцинацію здійснюватимуть заклади первинної медичної допомоги і мобільні бригади.
Етап 5. Після реалізації 1–4 етапів і в умовах високої доступності вакцин від COVID-19 та в разі повного забезпечення ними, розпочнеться наступний, п’ятий етап. Це означатиме, що вакцинуватися зможуть дорослі (від 18 років), які не увійшли до пріоритетних груп. Кількість таких людей становитиме близько 13 мільйонів.
Два раунди — дві дози вакцини. Вакцинація від COVID-19 на кожному з етапів проводитиметься раундами. В одному раунді ті, хто роблять щеплення, отримують по одній дозі вакцини. Кожен раунд триватиме протягом 20–25 днів. Повний захист від нового коронавірусу передбачає дві дози відповідно до схем застосування вакцин, які закуповуватиме наша держава.

Кого будуть вакцинувати якнайперше?
Під час першого етапу отримають щеплення:

Усі працівники мобільних бригад з вакцинації.
Усі медичні працівники (лікарі, середній та молодший медичний персонал), які працюють у закладах, де надають стаціонарну допомогу хворим на COVID-19.
Усі працівники лабораторій, які проводять лабораторні дослідження на COVID-19.
Всі працівники екстреної медичної допомоги включно з водіями.
Люди, які перебувають у спеціалізованих закладах, та працівники цих установ (інтернатах, будинках для літніх людей тощо).
Працівники спеціалізованих закладів (інтернатів, будинків для осіб похилого віку тощо).
Військовослужбовці (включаючи Збройні Сили України та Національну гвардію України), які беруть участь в Операції об’єднаних сил на Сході України.
Як буде організований процес вакцинації?
Два способи організації процесу вакцинації від COVID-19:

За допомогою мобільних бригад з імунізації. Мобільні бригади виїжджатимуть до колективів медиків, працівників соціальної сфери, освітян, військовослужбовців тощо, а також туди, де доступ до закладів охорони здоров’я ускладнений або неможливий. Для впровадження основних етапів вакцинації, вказаних у Дорожній карті МОЗ України, буде залучено до 600 таких бригад.
Вакцинація на базі пунктів щеплень. Медичні працівники проводять вакцинацію всіх людей, яких направлено до них відповідно до етапу проведення імунізації за попереднім записом. Для здійснення вакцинації від COVID-19 на базі закладів охорони здоров’я потрібно додатково залучити до 400 пунктів щеплень. Окрім того, вакцинацію від COVID-19 в закладах охорони здоров’я буде організовано у такий спосіб, щоб не порушувати рутинної вакцинації.
Громадяни України, які перебувають на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей, а також Автономної Республіки Крим, матимуть доступ до вакцин від коронавірусної хвороби в пунктах щеплень на територіях, підконтрольних уряду України.

Вакцинація на Полтавщині
За інформацією прес-служби Полтавської ОДА, щеплення від COVID-19 для населення буде безкоштовним. Кошти на вакцину виділяють країни з високим рівнем доходу: західні демократичні уряди держав-партнерів, а також приватні компанії. Полтавщина очікує на дві вакцини Pfizer (США) і AstraZeneca (Великобританія), які продемонстрували високу клінічну ефективність і безпечність. Вакцину зберігатимуть у спеціальних холодильниках в обласному Центрі дитячої імунології. Перевозитимуть вакцину в термосумках і контейнерах. Їх в області достатньо.

На першому етапі вакцинації будуть задіяні 4 мобільні бригади з Полтави та Кременчука: 2 — працюватимуть із вакциною Pfizer, 2 — з AstraZeneca. У кожній бригаді, крім водія, — 5 осіб: лікар, 2 медсестри, лікар резерву, медсестра резерву. Зараз вони проходять навчання в Києві. На подальших етапах вакцинації буде залучено вже 36 мобільних бригад.

У перший місяць роботи НСЗУ виплачуватиме 8000 гривень на одну мобільну команду медиків. Далі лікарня отримуватиме доплату за фактичну кількість провакцинованих осіб — 25 гривень за першу дозу введеної вакцини і 60 за другу.

Залежно від виду вакцини щеплення розпочнеться або того ж дня, або протягом кількох наступних днів, відколи вакцина надійде в область. Якщо людина хвора на COVID-19, то їй потрібно вакцинуватись через 90 днів після отриманого позитивного тесту. Друга доза вакцини вводиться — від 4 до 28 тижнів. Обидві дози мають бути зроблені однією вакциною.

Актуальну інформацію щодо питань вакцинації проти COVID-19 в Україні можна дізнатися на офіційному інформаційному порталі МОЗу — vaccination.covid19.gov.ua.

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»

Керуючись листом Департаменту освіти і науки √5661/03.01.26 від 23.11.2020року в ДНЗ ЕРТЛ м.Полтави проведено конкурс дитячого малюнку "Охорона праці очима дітей".Серед наданих малюнків вибрані кращі, які будуть надіслані на другий етап (фінал) до обласного управління Держпраці в Полтавській області. Серед переможців виявились: учень групи 5 Меркулов Данило професія " Електромонтер", учень групи 1 Лемешко Максим професія "Помічник бурильника".

 

 

Наказ

Корисна інформація від інженера з охорони праці

 

 

 

 

Дата: від до Скинути

Всеукраїнський конкурс малюнків

Учні ліцею  під керівництвом інженера з ОП Гулій С..І. прийняли участь у Всеукраїнському конкурсі малюнків "Охорона праці - очима дітей"

09:00 14.02.2019

Засідання робочої групи з ОП

31.01.2019 року на базі навчальног закладу відбулося засідання робочої групи з укладання методичного збірника на допомогу викладачам предмета "Охорона праці". В роботі групи прийняла участь інженер з ОП ліцею Гулій С.І.

14:21 01.02.2019

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора