Перукар (Перукар модельєр)
ПЕРУКАР (ПЕРУКАР-МОДЕЛЬЄР)
Сьогодні багато хто замислюється про отримання професії перукаря. Адже майстри по стрижці, укладанні та фарбування волосся завжди затребувані, а праця їх добре оплачується. Однак у цієї професії, як і у будь-якій іншій, є свої нюанси. Перш ніж зробити свій вибір на користь навчання перукарського мистецтва, людині необхідно ознайомитися з особливостями, перевагами та недоліками цієї роботи.
ОСНОВНІ НАПРЯМКИ ПРОФЕСІЇ
Що являє собою професія "перукар"? Сучасний перукар – це не просто людина, що вміє стригти і фарбувати волосся. Він повинен бути чарівником, що створює своїм клієнтам унікальні образи.
Майстерність – це ще не все, що потрібно від людини, якій подобається професія "перукар". Опис цієї діяльності включає в себе також і необхідність володіти навичками спілкування, для чого потрібно бути непоганим психологом і вміти підтримувати бесіди на різні теми. Але й тут не варто зупинятися. Перукар повинен ніколи не забувати, що головний його обов'язок – робити людей гарними. Його робота вимагає індивідуального підходу до кожного клієнта. Для того щоб стати справжнім професіоналом, перукарям потрібно любити свою працю і ставитися до неї як до творчого процесу.
Переваги ПРОФЕСІЇ
Перш ніж отримати професію перукаря, людині потрібно уважно ознайомитися з усіма її плюсами і мінусами.
Найголовніша перевага спеціальності – висока затребуваність на ринку праці, так як бути красивими хочуть і жінки, і чоловіки. Знайти роботу сьогодні може навіть майстер без досвіду, адже в кожному населеному пункті відкрито велику кількість перукарень і салонів краси.
Якщо фахівець з якихось причин не бажає працювати в салоні, він може надавати свої послуги на дому у себе або у клієнта. Перукарів-надомників сьогодні не так вже й мало. Для того щоб отримувати стабільний і пристойний дохід, працюючи на себе, майстру потрібно мати велику кількість постійних клієнтів.
ПРОФЕСІОНАЛЬНИЙ ПІДХІД
Серед фахівців зі стрижки та укладання волосся сьогодні спостерігається велика конкуренція. Для того щоб знайти роботу в престижному салоні, перукаря потрібно бути професіоналом своєї справи, а для цього йому необхідно постійно вдосконалювати свою майстерність.
Майстрам доводиться купувати всі професійні інструменти для роботи: прості ножиці, різноманітні гребінці, щіточки, затискачі, фен, плойки, бігуді, бритви, обприскувачі, машинка для стрижки волосся.
Працьовитість, акуратність, креативність, витривалість, товариськість, тактовність, доброзичливість, вміння знайти індивідуальний підхід до кожного клієнта – це далеко не всі особисті якості, які вимагає професія перукаря.
Загальнопрофесійні вимоги:
- раціонально та ефективно організовувати працю на робочому місці;
- додержуватися норм технологічного процесу;
- не допускати браку в роботі;
- знати й виконувати вимоги нормативних актів про охорону праці й навколишнього середовища, додержуватись норм, методів і прийомів безпечного ведення робіт;
- використовувати в разі необхідності засоби попередження і усунення природних і непередбачених негативних явищ (пожежі, аварії, повені тощо.)
Характер роботи
Перукар – людина краси.
Фахівець перукарської справи не тільки стриже, фарбує, сушить і завиває волосся, але й майстерно використовує машинку і фен, знає особливості хімічних розчинів фарб і їх біологічне вплив на людину. Він працює і з жінками, і з чоловіками, і з дітьми.
Перукар-модельєр виконує модельні та вечірні зачіски, авангардні стрижки, молодіжні та вечірні зачіски, стрижки гарячими ножицями, весільні укладки, спектральне фарбування, володіння технологіями провідних фірм.
Кожен перукар має свій стиль і почерк. Завдання перукаря – підкреслити вашу природну красу і зробити вас ще кращими. Майстер повинен уважно оцінити ваш зовнішній вигляд: форму обличчя, тип, якість волосся і навіть фігуру. Він має поцікавитись, чим ви займаєтесь і яка у вас професія. Для хорошого перукаря робочий матеріал – це не лише ваше волосся.
Перукар – це той же стиліст, психолог, людина, яка не тільки вправно виконує свою роботу, але й дарує людям радість. Отже, для того, щоб професія, яку ми обираємо, приносила нам захоплення, радість та впевненість у своїх силах і вміннях, потрібно обирати її за покликанням і здібностями.
Умови роботи
За ступенем важкості та напруженості праця перукаря характеризується як фізична праця середньої важкості та напруженості, відноситься до розряду ручної із застосуванням малої механізації.
Перукар працює в умовах інтенсивної фізичної праці, в приміщенні. У нього рухливий спосіб діяльності. Дана професія характеризується наявністю численних короткочасних контактів з клієнтами, що створює підвищену емоційну напруженість праці. Перукарю необхідно мати високий рівень комунікабельності, толерантність, високий рівень емоційної стійкості. Фахівець витримує високі фізичні навантаження (провести 8-12 годин на ногах, та ще в приміщенні, де працюють з фарбою, включеними фенами і ножицями в руках не кожному під силу), часто вирішує конфліктні ситуації.
Перукарі працюють у салонах – перукарнях, салонах краси за індивідуальним методам організації праці. Темп праці примусовий, швидкий, праця неритмічна: час великого напруження змінюється повною відсутністю роботи, очікуванням клієнта.
Перукар повинен уміти:
- виконувати послуги з миття та масажу голови,
- моделювати класичні, сучасні та перспективні чоловічі, жіночі та дитячі стрижки із застосуванням прогресивних методів та технологічних прийомів з урахуванням індивідуальних особливостей людини;
- персоніфікацію та розроблення нових моделей стрижок.
- Виконувати укладання волосся феном способом "бомбаж", "брашинг" та пальцями рук, а також створювати комбіновану укладку феном.
- Виконувати послуги з гарячої завивки волосся локонами різних видів та хвилями, гарячої завивки із застосуванням прогресивних інструментів та способів з урахуванням індивідуальних особливостей людини та діагностики волосся.
- Розробляти та моделювати зачіски із використанням різних типів бігуді з урахуванням індивідуальних особливостей людини, зачісок із застосуванням різних способів укладки та пастижерних доповнень.
- Моделювати та виготовляти пастижерні вироби, доповнення та складні прикраси.
- Виконувати послуги із холодного укладання волосся хвилями, хімічної завивки волосся різними способами із застосуванням як класичних так і прогресивних технологій.
- Фарбувати всі види волосся барвниками різних груп, зафарбовувати сивину, знебарвлювати волосся, здійснювати часткове фарбування волосся, володіти сучасними способами фарбування, колорування.
- Розробляти та креативно фарбувати волосся.
- Виконувати модельні зачіски різних типів з довгого волосся з урахуванням призначення та індивідуальних особливостей людини.
- Виконувати конкурсні зачіски (жіночі та чоловічі) та бути учасником змагань з перукарського мистецтва.
Перукар повинен знати:
- типи зовнішності,
- будову і властивості шкіри, волосся,
- способи і технології нарощування волосся,
- способи фарбування, мелірування, блондування волосся,
- способи стрижки.
Фахівець повинен уміти:
- володіти спеціальними інструментами, правильно і пропорційно змішувати хімічні речовини, призначені для фарбування, завивки, освітлення волосся,
- володіти секретами маскування недоліків і підкреслення достоїнств зовнішності за допомогою маніпуляцій з волоссям,
- дати грамотну консультацію з питань підбору зачіски, кольору, догляду за волоссям.
Перспективи
Представники даної професії завжди затребувані, а у зв’язку з тим, що бажання людей гарно виглядати зростає, попит на них буде і далі зростати. Заробітна плата у перукарів відрядна і залежить від кількості клієнтів і рівня закладу, в якому вони працюють, загалом вона не поступається середньому рівню доходів у промисловості. Перукарі, що зробили собі ім’я, мають дуже високі заробітки, обслуговують відомих людей, беруть участь у міжнародних конкурсах. Деякі відкривають салони краси, власні студії зачісок.
Ринок праці:
Попит на фахівців з манікюрної справи на ринку праці є досить високим.
Як працівники, манікюрники працюють у сфері послуг, перукарнях, косметичних кабінетах салонах приватних фірм.
Крім того професія може бути орієнтована на самозайнятість, роботу на виїзд. Тобто вона дає можливість працювати за індивідуальною формою організації праці.
Вимоги до індивідуально-психологічних особливостей:
Робота перукаря з таким ніжним предметом праці як волосся людини вимагає добре розвиненої чутливості пальців рук. Дана професія ставить вимоги і до сенсорно – перцептивної сфери, а саме розвинена зорова уява, добрий окомір.
Образна та оперативна пам'ять допомагають відтворювати складні прийоми виконання зачісок, різні сучасні їх форми. Рухова пам'ять забезпечує утворення трудових навичок. Для перукаря також важливе словесно – логічне мислення. Увага притаманна будь-якій професії, але перукареві необхідно по черзі то концентрувати то розподіляти увагу.
Найкраще ця професія підходить для осіб з рухливою нервовою системою, яким постійне спілкування з клієнтом не обтяжлива справа, а навпаки, цілком природна.
Професійно важливою якістю є також спостережливість, а саме стосовно душевного стану клієнта, вміння підтримати бесіду, заспокоїти чимось збуджену людину, а якщо треба бути уважним та терплячим слухачем.
Перукар має бути доброзичливим, уважним, витриманим, добросовісним та акуратним. Справжнього майстра вирізняє бездоганний художній смак, образне мислення, творчий підхід до своєї справи, вміння переконати клієнта. Для перукаря важливо і необхідно завжди мати хороший настрій, дарувати його своїм клієнтам.
Не рекомендується вибирати цю професію особам, які помічають за собою неприємні переживання (тривогу, пригнічення) від контактів з новими людьми, кому важко побороти дратівливість, нестерпне ставлення до індивідуальних манер, смаків та особливостей зовнішнього вигляду людей, кого виникає відчуття бридливості від дотику до незнайомих, які можуть бути не зовсім здоровими і молодими.
Неврівноваженість, підвищена імпульсивність, погана регуляція емоційних станів можуть призвести до конфліктної ситуації, що зовсім не відповідає вимогам, які предявляє сфера обслуговування.
Перспективи розвитку:
Представники даної професії завжди затребувані, а у зв'язку з тим, що бажання людей гарно виглядати зростає, попит на них буде і далі зростати. Заробітна плата у перукарів відрядна і залежить від кількості клієнтів і рівня закладу, в якому вони працюють, загалом вона не поступається середньому рівню доходів у промисловості. Перукарі, що зробили собі ім'я, мають дуже високі заробітки, обслуговують відомих людей, беруть участь у міжнародних конкурсах. Деякі відкривають салони краси, власні студії зачісок. Саме тому запрошуємо Вас до нас на навчання!