A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Електрорадіотехнічний ліцей
місто Полтава

Будь в тренді. Читай українське

Сьогодні сучасна українська література є надзвичайно різноманітною та багатоплановою. Вона усе більше завойовує авторитет серед читачів і допомагає осягнути нюанси свого часу. У цьому безмежному океані друкованого слова будь-хто може  знайти книгу до душі, бо в ній представлено багато стилів, жанрів, думок, поглядів та оцінок. Ця література твориться саме тепер, і ми, певним чином, є свідками її народжження.

Хороша книга починається з автора. А точніше з його ідей. Магія літератури якраз у тому, щоб маленьке зернятко ідеї, хтось один, або декілька людей, перетворили на якісний, захопливий, душевний, гостросюжетний чи пізнавальний твір.

 Пропоную ознайомитись з сучасними українськими письменниками:

Дата: від до Скинути

МАРІЯ МАТІОС

Марія Василівна Матіос  -  українська письменниця та політична діячка. Переможниця різноманітних літературних премій, зокрема лауреатка Шевченківської премії з літератури (2005), Коронації слова (2007), та Книги року BBC (2008). Народна депутатка України VII (партія УДАР), VIII скликання (БПП).

10:44 02.12.2022

ГАЛИНА ПАГУТЯК

Перші книги видала ще в часи Радянського Союзу. Була дуже наполеглива і завжди йшла проти волі видавців, не боялася при цьому критикувати радянські звичаї. Тим не менш, книга «Господар» (1986 р.), що друкувалася у київському видавництві «Радянський письменник», вийшла у світ з фантастичним і для сьогоднішньої України тиражем в 65 тисяч примірників.

10:44 02.12.2022

АНДРІЙ КУРКОВ

Андрій Курков є автором понад 20 книг, серед яких як дорослі романи, так і казки для дітей. Курков також є автором понад 20 сценаріїв для художніх та документальних фільмів. Російськомовне видання його найпопулярнішого роману «Пікнік на льоду» було продано в Україні накладом 150 тисяч примірників. Існує надзвичайно поширений міф ніби Курков є «єдиним російськомовним письменником, чиї книжки потрапили в топ-десятку європейських бестселерів», та навіть сам автор давно спростував це хибне твердження, зазначивши, що, наприклад, російська письменниця Людмила Улицька вже не раз потрапляла у список бестселерів Швейцарії та Німеччини.

10:44 02.12.2022

ТАРАС ПРОХАСЬКО

Сучасний український письменник, журналіст, лауреат Шевченківської  премії 2020 року за збірку есеїстики «Так, але…» автор близько десяти «дорослих» книжок, найвідоміші з яких «НепрОсті», «FM Галичина», «З цього можна зробити кілька оповідань» та інші.

10:44 02.12.2022

ВАСИЛЬ ШКЛЯР

Український письменник, політичний діяч. Один із найвідоміших найбільш читаних сучасних українських письменників (деякі оглядачі називають його «батьком українського бестселера»), а про його роман «Залишенець. Чорний ворон» чули усі, його читають солдати на фронті. За цей роман Шкляра нагородили Шевченківською премією, але він відмовився, і тоді його шанувальники самі зібрали йому «народну премію». Його називають «містиком», «Літературним велетнем», «батьком українського бестселера».

10:44 02.12.2022

СЕРГІЙ ЖАДАН

Український письменник, поет, перекладач Сергій Жадан видав низку цікавих та стильних творів. Його літературні праці перекладаються багатьма мовами, деякі з них вже отримали національні та міжнародні нагороди.

10:44 02.12.2022

ІРЕН РОЗДОБУДЬКО

Письменниця, поетеса та сценарист сміливо експериментує зі стилями, жанрами, темами, сюжетами й героями. Її творчість в основному складають романи та оповідання. У 2000 році вийшла її перша книга «Пастка для жар-птиці». На сьогоднішній день її творчий доробок нараховує вісімнадцять книжок і п'ять фільмів, сценаристом котрих вона виступає.

10:44 02.12.2022

ЮРІЙ ВИННИЧУК

Сучасний український письменник, редактор літературних антологій, відомий блогер і політичний оглядач.

10:44 02.12.2022

ЛІНА КОСТЕНКО

Сучасна українська письменниця і поетеса, яскравий представник покоління «шістдесятників», лауреат великої кількості літературних премій і нагород. Творчості Ліни Костенко характерні глибокі ліричні образи, тонкі характеристики і філософський підтекст. Твори автора перекладені багатьма європейськими мовами і добре відомі за межами України, хоча сама поетеса не любить показуватися на публіці і вважає за краще усамітнений спосіб життя.

10:36 02.12.2022

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора