Сьогодні сучасна українська література є надзвичайно різноманітноюта багатоплановою. Вона усе більше завойовує авторитет серед читачів і допомагає осягнути нюанси свого часу. У цьому безмежному океані друкованого слова будь-хто може знайти книгу до душі, бо в ній представлено багато стилів, жанрів, думок, поглядів та оцінок. Ця література твориться саме тепер, і ми, певним чином, є свідками її народжження.
Хороша книга починається з автора. А точніше з його ідей. Магія літератури якраз у тому, щоб маленьке зернятко ідеї, хтось один, або декілька людей, перетворили на якісний, захопливий, душевний, гостросюжетний чи пізнавальний твір.
Пропоную ознайомитись з сучасними українськими письменниками:
Марія Василівна Матіос - українська письменниця та політична діячка. Переможниця різноманітних літературних премій, зокрема лауреатка Шевченківської премії з літератури (2005), Коронації слова (2007), та Книги року BBC (2008). Народна депутатка України VII (партія УДАР), VIII скликання (БПП).
Перші книги видала ще в часи Радянського Союзу. Була дуже наполеглива і завжди йшла проти волі видавців, не боялася при цьому критикувати радянські звичаї. Тим не менш, книга «Господар» (1986 р.), що друкувалася у київському видавництві «Радянський письменник», вийшла у світ з фантастичним і для сьогоднішньої України тиражем в 65 тисяч примірників.
Андрій Курков є автором понад 20 книг, серед яких як дорослі романи, так і казки для дітей. Курков також є автором понад 20 сценаріїв для художніх та документальних фільмів. Російськомовне видання його найпопулярнішого роману «Пікнік на льоду» було продано в Україні накладом 150 тисяч примірників. Існує надзвичайно поширений міф ніби Курков є «єдиним російськомовним письменником, чиї книжки потрапили в топ-десятку європейських бестселерів», та навіть сам автор давно спростував це хибне твердження, зазначивши, що, наприклад, російська письменниця Людмила Улицька вже не раз потрапляла у список бестселерів Швейцарії та Німеччини.
Сучасний український письменник, журналіст, лауреат Шевченківської премії 2020 року за збірку есеїстики «Так, але…» автор близько десяти «дорослих» книжок, найвідоміші з яких «НепрОсті», «FM Галичина», «З цього можна зробити кілька оповідань» та інші.
Український письменник, політичний діяч. Один із найвідоміших найбільш читаних сучасних українських письменників (деякі оглядачі називають його «батьком українського бестселера»), а про його роман «Залишенець. Чорний ворон» чули усі, його читають солдати на фронті. За цей роман Шкляра нагородили Шевченківською премією, але він відмовився, і тоді його шанувальники самі зібрали йому «народну премію». Його називають «містиком», «Літературним велетнем», «батьком українського бестселера».
Український письменник, поет, перекладач Сергій Жадан видав низку цікавих та стильних творів. Його літературні праці перекладаються багатьма мовами, деякі з них вже отримали національні та міжнародні нагороди.
Письменниця, поетеса та сценарист сміливо експериментує зі стилями, жанрами, темами, сюжетами й героями. Її творчість в основному складають романи та оповідання. У 2000 році вийшла її перша книга «Пастка для жар-птиці». На сьогоднішній день її творчий доробок нараховує вісімнадцять книжок і п'ять фільмів, сценаристом котрих вона виступає.
Сучасна українська письменниця і поетеса, яскравий представник покоління «шістдесятників», лауреат великої кількості літературних премій і нагород. Творчості Ліни Костенко характерні глибокі ліричні образи, тонкі характеристики і філософський підтекст. Твори автора перекладені багатьма європейськими мовами і добре відомі за межами України, хоча сама поетеса не любить показуватися на публіці і вважає за краще усамітнений спосіб життя.