A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Електрорадіотехнічний ліцей
місто Полтава

Професії


Професія електромеханік


 Уявіть, що в одну мить у вас зламався комп’ютер, мобільний телефон чи інша побутова техніка. Лише  електромеханік може якісно та швидко відремонтувати її.

Для обслуговування та ремонту цієї техніки необхідні фахівці, які досконало володіють не тільки теоретичними знаннями але і мають достатні практичні навики, що дозволяють за допомогою контрольно-вимірювальних приладів налагодити або відремонтувати їх.

Ця професія являється найсучаснішою в світі, її володар зможе вдихнути життя по новому в зламані електроні дивайси: планшети, смартфони, нетбуки, сучасні потужні ноутбуки. Людина оволодівши даним рівним знань завжди зможе себе реалізувати в сервісних центрах міста Полтави та інших населених пунктах.

Сучасний електромеханік — це: 

 • вміння конструювати, експлуатувати, досліджувати, ремонтувати найрізноманітнішу  апаратуру широкого функціонального призначення;
 • знання сучасних технологій виробництва  апаратури і приладів;
 • володіння комп’ютерними технологіями і САПР, використання сучасної комп’ютерної техніки в інженерній діяльності;
 • знання сучасних економічних процесів в народному господарстві, вміння орієнтуватися у ринковому просторі і підвищувати ефективність інженерної діяльності;
 • володіння навиками раціоналізаторства та винахідництва;
 • здатність працювати у різних галузях народного господарства.

Термін навчання 1,5 роки

на базі повної загальної (11 класів)

та базової середньої освіти (9 класів).


Професія електромонтер


Неможливо  уявити сучасне життя без електроенергії. Актуальна і потрібна  вона в усіх сферах. Телевізор, комп’ютер, мобільний телефон  все без струму не працює, і тому не дивно, що електрики завжди будуть нам потрібні. Попит на цю професію  з кожним роком зростає. Наші учні гарантовано забезпечуються робочим місцем, як на виробничій практиці так і з  подальшим працевлаштуванням.

Електромонтер або електрик — фахівець, який працює в галузі електрики та електротехніки, що займається монтажем, експлуатацією або ремонтом электрообладнання і електричних ланцюгів. Ця професія відноситься до категорії особливо небезпечних. Діяльність електромонтерів пов’язана з постійним ризиком, вимагає уважності і знання способів захисту від ураження електричним струмом, а також способів надання першої допомоги потерпілим від ураження електричним струмом. Власники цієї професії регулярно, раз на 5 років, проходять технічну перепідготовку, пов’язану в основному з технологічним оновленням електрообладнання та комунікацій і перевіркою знання правил електробезпеки. Професійне свято — 22 грудня.


Термін навчання 10 місяців

на базі повної загальної середньої освіти (11 класів)


Професія секретар керівника


Секретар керівника — це серце будь-якої фірми. Навіть талановитий і розумний керівник не може сам впоратися з організацією роботи на підприємстві. Секретар повинен досконало знати діловодство, вміти на високому рівні володіти комп’ютерною технікою, бути комунікабельним та ввічливим, бо він права рука керівника та обличчя фірми.

Здобуття даної професії передбачає оволодіння базовими поняттями з курсу економіки і діловодства, ефективне використання сучасної комп’ютерної техніки і оргтехніки для розв’язування практичних завдань.

Секретар керівника повинен уміти не тільки працювати на локальному комп’ютері, а й проводити монтаж і налагодження комп’ютерних мереж. В ліцеї для цього змонтована локальна мережа, що охоплює комп’ютери в декількох аудиторіях.

Учні також вивчають такі програми:

 • Microsoft windows XP, включно з додатками;
 • Інтернет-браузер opera;
 • Текстовий редактор Microsoft Office Word;
 • Електронні таблиці Microsoft Office Excel;
 • База даних Microsoft Office Access;
 • Презентація Microsoft Office PowerPoint;
 • Провила орфографії і пунктуації;
 • Основи організації праці;
 • Основи законодавства про працю;
 • Правила захисту інформації;
 • Інформаційні технології.

Випускник може працювати на підприємствах, об’єднаннях, установах різних форм власності, в банківських установах, у видавництвах, редакціях, в офісах фірм (офіс-менеджером, верстальником, оператором з обробки баз даних, дизайнером комп’ютерної графіки, дизайнер презентацій і коп’ютерної анімації сторінок, простих Online ігрових програм).


Термін навчання 10 місяців

на базі повної загальної середньої освіти (11 класів)


Професія перукар (перукар-модельєр)


ДНЗ ЕРТЛ м. Полтави запрошує на навчання по професії «Перукар».  Учні отримують стипендію. Навчання безкоштовне. Кожен бажаючий може здобути професію, щоб в майбутньому працювати у салоні краси. Навчання відбувається в гарних умовах. Майстерня обладнана за останніми вимогами часу. Досвідчені викладачі і майстри допомагають учням розкрити свій творчій потенціал, стати справжнім експертом з краси. Зусиллями фахівців закладаються глибокі теоретичні знання.

Особлива увага приділяється практиці. Студенти за час навчання оволодівають прийомами й методами з виконання жіночих та чоловічих стрижок, вивчають важливі закони колористики та фарбування. Практикують усі види зачісок: від елементарної повсякденної укладки до епатажної подіумної зачіски.


Термін навчання 10 місяців

на базі повної загальної середньої освіти (11 класів)


  


Професія помічник бурильника


Розвідувальне буріння є одним з найдорожчих видів розвідки корисних копалин. Воно передбачає подальше використання високовиробничої електронно-обчислювальної техніки із залученням економіко-математичних методів. Професія помічник бурильника потрібна та цінується у нашому суспільстві.

Державний навчальний заклад «ЕРТЛ м. Полтави» запрошує на навчання та здобути робітничу спеціальність за професією «Помічник бурильника експлуатаційного та розвідувального буріння свердловин на нафту та газ (перший)». По закінченню навчання видається диплом та посвідчення помічника бурильника 3-4 розряду.   Термін навчання 10 місяців, з яких 4 місяці виробнича практика на підприємствах м. Полтави та Полтавської області.

 Помічник бурильника експлуатаційного та розвідувального буріння свердловин під час електробуріння.

Завдання та обов’язки. Обслуговує електрообладнання, секційний кабельний електропідвід, електробур із застосуванням телеметричних систем, телеконтролю буріння свердловин та інші види електрообладнання на бурових установках під час буріння свердловин на нафту і газ, термальні, йодобромні води та інші корисні копалини.

Оглядає і перевіряє електробур, струмоприймач, струмопідвід і усуває їх несправності. Налагоджує автоматичний регулятор подавання долота на вибій і станцію керування електробура. Змінює кабельні секції у бурильних трубах, ОБТ, робочій штанзі, заглибленому контакторі, запобіжному робочому перевіднику. Стежить за правильною технічною експлуатацією струмопідвода, електробура із застосуванням телеметричних схем, струмоприймача, улаштування захисту експлуатації електробура із застосуванням мікросхем та іншого спеціального наземного електрообладнання.

Вимірює величини ізоляції електробура, контролює тиск масла. Нагнітає масло в електробур. Під час спуску бурового інструменту очищує контактні з’єднання і вимірює параметри ізоляції струмопідвода. Регулює за допомогою трансформатора напругу працюючого вибійного двигуна (електробура) залежно від глибини. Веде вахтовий журнал і облік витрат спеціальних матеріалів для безперебійної роботи під час буріння електробуром.

Керує зміною електробура, улаштуванням контролю ізоляції і кільцевого струмоприймача, роботою електромонтерів з обслуговування і ремонту електрообладнання на бурових, монтажу і демонтажу електрообладнання, включаючи спеціальне електрообладнання для буріння свердловин електробуром із застосуванням телеметричних систем і телеконтролю буріння свердловин.

Повинен знати: 

 • основні поняття про технологічний процес буріння свердловин на нафту і газ;
 • основи електротехніки, будову електродвигунів постійного і змінного струму, трансформаторів, електробурів усіх видів, струмопідвода та усього спеціального електрообладнання;
 • електричні схеми і технічні характеристики установок і механізмів, які обслуговуються, схему керування електробуром і автоматом подавання долота;
 • схему електропостачання та освітлення бурової;
 • інструкцію з експлуатації електробура, струмопідвода;
 • конструкцію і принцип роботи вбудованого апарата орієнтування для буріння похилих свердловин та інструкцію з експлуатації та обслуговування всього апарата;
 • технічні правила з монтажу, ремонту, ревізії та експлуатації бурового електрообладнання, повітряних і кабельних мереж;
 • будову заземлення і його призначення;
 • способи підвищення коефіцієнта потужності і забезпечення ефективного використання електроенергії.

Термін навчання 10 місяців

на базі повної загальної середньої освіти (11 класів)


   

   

   

    

   

   


Професія слюсар-ремонтникПрофесія слюсаря-ремонтника дуже поширена та необхідна для будь-яких видів і етапів виробництва, де є техніка, механізми, прилади, агрегати. Це кваліфікований робітник, який обслуговує техніку на підприємствах або вдома, регулює, виконує поточний і терміновий ремонти, проводить профілактичні заходи.

Професія слюсаря бере свій початок з того часу, коли людство почало винаходити машини, механізми, коли знадобилися фахівці для їхнього складання, обслуговування та ремонту. Вперше про слюсарну справу згадувалося у 1463 році у віденському архіві, а у 1545 році у Німеччині організували слюсарний цех. Назва професії походить від німецького слова schlos — замок. Шлоссери — так називали майстрів, які виготовляли замки.

Сучасне виробництво повністю механізоване. Без техніки, різноманітних механізмів і пристосувань неможливо побудувати будинок, посіяти хліб. Усе промислове виробництво засноване на застосуванні техніки, що полегшує, а часом й цілком замінює людську працю.

Навіть хатня робота нині неможлива без побутової техніки — пилососів, пральних машин, кухонних комбайнів. Вся техніка, як виробнича, так і побутова потребує догляду, профілактичних заходів, ремонту, обслуговування. Переоцінити важливість професії слюсаря-ремонтника, який здійснює всі ці функції, складно, адже він забезпечує безперебійну роботу усього виробництва.


Термін навчання 10 місяців

на базі повної загальної середньої освіти (11 класів).


Професія монтажник зв`язку, антенник


Сучасний мобільний зв’язок дає можливість не тільки подзвонити, але й зробити платежі в банку. А також спілкуватися і бути в мережі без обмежень де б ви не знаходилися.  Мобільний зв’язок сьогодні незамінна річ, працівники даної професії виконують роботи з монтажу та обслуговування антенно-щоглових споруд, та обладнання базових станцій провідних операторів мобільного зв’язку.


Термін навчання 10 місяців

на базі повної загальної середньої освіти (11 класів)Професія радіомеханік


Професія радіомеханік  має великий попит на ринку праці. Адже сучасна телерадіоапаратура заполонила побут наших споживачів. Це LED TV, сучасні музичні центри, авто магнітоли, GPRS-навігатори та кухонно-побутова техніка. Без цих речей жодне наше дозвілля не буде комфортним тому, оволодівши даною професією, Ви вміло зможете ремонтувати та відновлювати пошкоджені радіопристрої.


Термін навчання 1,5 роки

на базі повної загальної середньої освіти (11 класів) 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора