Забезпечення безпеки освітнього процесу
Кабінет Міністрів України затвердив дотацію у розмірі 5 млрд гривень на облаштування укриттів у закладах загальної середньої та професійно-технічної освіти.
Відповідно до постанови, кошти розподілено між 77 закладами освіти проєктами у 8 прифронтових та прикордонних з росією областях. З них — 24 укриття у закладах ПТО та 53 — у школах.
Міністерство освіти і науки України визначало потребу в укриттях для цих закладів, використовуючи комплексний підхід до інфраструктурного планування. Для оцінювання потреби в укриттях використовувалось понад 10 різних показників та моделювання за різними сценаріями за допомогою технології Palantir.
Потреби оцінювалися з урахуванням не лише кількісних показників, де кількість шкіл дорівнює кількості укриттів.
Зокрема, під час пріоритезації закладів освіти враховувалося:
- до якої зони ризику належить громада;
- наявність понад 200 учнів у закладі (виняток — громади, у яких в жодному закладі немає укриття);
- можливість підвезення дітей з інших шкіл, а також можливість організації позмінного навчання.
Особливу увагу надавали тим закладам, де навчання проводиться суто дистанційно через відсутність укриттів.
Важливо, що школи повинні були мати проєктно-кошторисну документацію та заявку на цифровій платформі DREAM.
Такий комплексний підхід, а також співпраця з областями дали змогу ретельно визначити пріоритетність кожного об'єкта. Забезпечуючи ефективне використання виділених коштів і покращення безпекової інфраструктури освітніх закладів, зможемо повернути якомога більше дітей до очного навчання.
«У впровадженні освітніх політик ми фокусуємося на data-driven-підході. Адже якісні дані — основа ефективних управлінських рішень. Завдяки технології Palantir, яка дозволяє моделювати різні сценарії ухвалення рішень, ми визначили ще 77 шкіл та профтехів, між якими розподілять додаткові 5 млрд грн субвенції. І приблизно 66 тисяч дітей у прифронтових та прикордонних регіонах зможуть повернутися до безпечного очного навчання. Ми бачимо, як технології та інновації прискорюють процес і дають змогу швидше впроваджувати зміни», — наголосив віцепрем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.
Виділення додаткових 5 мільярдів гривень на укриття в прифронтових регіонах є частиною реалізації інфраструктурного компонента комплексної політики «Школа офлайн». Інвестиція в безпеку — це передумова для впровадження всіх інших складових цієї політики. Детальніше про них читайте тут.
«Повернення до офлайну потребує значних інвестицій, але вони виправдані, бо спрямовані насамперед на подолання освітніх втрат і розвиток нашого людського капіталу. Саме тому ми активно працюємо над залученням додаткового фінансування. Дотація у розмірі 5 мільярдів грн — це не лише про створення укриттів та безпеку освітнього процесу, а й про якісну освіту, соціалізацію та швидший розвиток учнів та учениць. Вдячний Міністерству фінансів за співпрацю. Поліпшення освіти наших дітей – пріоритет для держави», — зазначив Оксен Лісовий, міністр освіти і науки України.
Уряд також виділив додаткові 216 мільйонів гривень на закупівлю автобусів для підвезення дітей до шкіл, обладнаних укриттями. Нагадаємо, цьогорічна субвенція на автобуси – 1 мільярд гривень.
Додаткове фінансування — це про створення можливостей для якісної освіти на прифронтових територіях не лише у школах, але й у закладах професійно-технічної освіти.
«Інвестиції у безпечне освітнє середовище закладів професійно-технічної освіти особливо важливі, адже онлайн-навчання не підходить для практичних спеціальностей. Учні профтехів, що проживають у гуртожитках поблизу кордону з країною-агресором, потребують надійних укриттів для змішаного навчання, щоб опановувати навички тих чи інших професій. Створення таких умов є критично важливим для ефективного якісного навчання і сталого розвитку цих освітніх закладів», — наголосив заступник міністра освіти і науки України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Дмитро Завгородній.
Дякуємо президенту України Володимиру Зеленському, премʼєр-міністру Денису Шмигалю за ініціативу та колегам з Мінфіну за плідну роботу!