A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Електрорадіотехнічний ліцей
місто Полтава

32 цікаві факти про бібліотеки світу

Дата: 30.09.2021 09:51
Кількість переглядів: 177

 Цікаві факти про бібліотеки світу.

Фото без описуЩо є сховище знань, як не бібліотека? У світі їх дуже, дуже багато, адже люди почали переносити масиви знань в електронні сховища порівняно недавно, а перші бібліотеки з’явилися на Землі тисячі років тому. І, ймовірно, свого значення вони ніколи не втратять, тому що ніщо не зрівняється з особливою атмосферою сховища книг.

Факти про бібліотеки світу

  1. Найдавніша бібліотека, коли-небудь знайдена археологами, була створена народів шумерів близько 4500 років тому. В ній зберігалося безліч глиняних табличок із записами, так як книги тоді ще не винайшли.
  2. У середньовічних бібліотеках книги з-за їх цінності приковывались масивними ланцюгами, щоб їх не можна було прихопити з собою.
  3. У сучасних бібліотеках зберігається близько 130 мільйонів різних книг. Мається на увазі 130 мільйонів творів (видань), а не екземплярів. Примірників на багато порядків більше.
  4. Перська візир Абдул Кассім Ісмаїл, який жив близько 1000 років тому, прославився тим, що завжди брав з собою особисту бібліотеку, куди б він не йшов. Це дуже цікавий факт, враховуючи, що його бібліотека включала в себе близько 117,000 книг, і віз її караван з 400 верблюдів, навантажених книгами, розсортованому в алфавітному порядку.
  5. Найвідомішою є Олександрійська бібліотека, яка перебувала в Стародавньому Єгипті. У ній навчалися такі великі уми, як Арістотель і Евклід. На жаль, вона була знищена. В ній зберігалося близько 200,000 сувоїв і 700,000 записів.
  6. Найбільшою бібліотекою в світі є американська Бібліотека Конгресу, в якій зберігається близько 155 мільйонів книг. Щорічно її відвідують близько 1,7 мільйонів чоловік.
  7. На території США громадських бібліотек більше, ніж «Макдональдсів».
  8. Знаменитий библиоклептоман Стів Блумберг мав потяг до злодійства книг. Всього за свою «кар’єру» він викрав понад 23,000 книг з 268 бібліотек різних країн, завдавши збитків у 20 мільйонів доларів.
  9. У вищезгаданій давньоєгипетської Олександрії всі кораблі, що входили до її порт, платили податок книгами. Книга відправлялася в бібліотеку, де її переписували і віддавали власнику копію, а оригінал забирався в якості податку.
  10. Бібліотека Івана Грозного досі не знайдена. Деякі шукають її досі.
  11. Приблизно 150 бібліотек світу замість книг приходить оповідач і читає відвідувачу книгу вголос.
  12. У Норвегії при публікації будь-якої книги уряд оплачує тираж 1000 примірників, які потім відправляються в бібліотеки країни.
  13. Оцифровані книги всієї Бібліотеки Конгресу, найбільшої в світі, займають лише близько 15 терабайт.
  14. Американський промисловий магнат Ендрю Карнегі за свій рахунок побудував і обладнав 2509 бібліотек на рубежі 19-20 століть. З них трохи більше 1600 знаходяться в США.
  15. Єдина в світі бібліотека, розташована на території відразу двох країн — «Хаскелл». Вона стоїть прямо на кордоні США і Канади.
  16. В Ірландії і Великобританії автор, бажає, щоб його книга була розміщена в бібліотеці, повинен за це заплатити.
  17. В Єльському університеті, в Бейнеке, є бібліотека без єдиного вікна. Вони там і не потрібні, тому що стіни будівлі виготовлені з напівпрозорого мармуру.
  18. Одного разу в публічну бібліотеку фінського міста Вантаа хтось підкинув книжку, взяту з неї близько 100 років тому. Встановити повернув її чоловіка не вдалося.
  19. У Норвегії можна повернути книгу в будь-яку публічну бібліотеку, зовсім не обов’язково в ту, в яку ви її взяли.
  20. Найстаріша в світі бібліотека з числа діючих знаходиться в Єгипті, в монастирі Святої Катерини. Вона була побудована близько 1500 років тому.
  21. Заснована майже 700 років тому національна бібліотека Франції спочатку розташовувалася в Луврі, резиденції французьких королів, але з тих пір вона багато разів переїжджала, не припиняючи при цьому роботу.
  22. У Нью-Йорку є безкоштовні вуличні бібліотеки, найменші в світі, розраховані лише на одного відвідувача. Вони схожі на жовті склянки, і в них зберігається близько 40 книг. Їх поставили для того, щоб городяни могли відпочити від шаленого ритму життя і ненадовго відволіктися.
  23. Найвища бібліотека у світі перебуває в Шанхаї, в готелі «Маріотт», на висоті близько 230 метрів.
  24. Систему класифікації книг в бібліотеці винайшли в Стародавньому Китаї.
  25. Колись у бібліотеках усі книжки ставилися корінцями всередину, а не назовні. Чому — ніхто не знає.
  26. Найдавнішим відомим бібліотекарем є грек, літературний критик по імені Зенодот, служив в Олександрійській бібліотеці.
  27. Найбільшою електронною бібліотекою у світі є Всесвітня цифрова бібліотека, представляє собою проект Бібліотеки Конгресу.
  28. На борту Міжнародної космічної станції є своя бібліотека. У неї зберігається близько сотні книг.
  29. Публічна бібліотека Канзасу зовні виглядає, як гігантська книжкова полиця.
  30. В італійському місті Перуджа є бібліотека імені Сандро Пенны, будівля якої виглядає, як літаюча тарілка.
  31. У сінгапурській публічній бібліотеці Бишан зали для читання ретельно звукоізольовані, щоб відвідувачі не заважали один одному.
  32. В німецькому місті Магдебурзі функціонує незвичайна публічна бібліотека, побудована з старих ящиків з-під пива.

« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора